TEKSTESHQIP

Erion Korini
Vere E Larget
Lyrics
(Feat. Greis Kozeli)

Je bere re e hedh mbi mua
Floke bore lot e mall
Poshte tyre une humba
Diku thelle ne nje perralle

Kerkoj veten ajo fshihet
Rruges shkoj e udha vdes
Pres nje cast te kalter dite
Oh e pres

Nje humner e thelle tani na ndan
Nje kujtim te dy ne jete na mban
Dhimbja zemren ndez, si flak shpirtin djeg

Ste kam prane dhe sme ke
Ne c'planet u treten ato nete
Kur ne trupin tend
Une humbisja krejt

Ma thuaj ti
Se une se di
Si mund te vazhdoj pa ne te dy
Kjo histori

Jo une nuk kam faj
Ne shpirt te mbaj
S'vuan vetem ti
Dhe une si ti...