Erma Mici
Erma Mici
Erma Mici
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Erma Mici është këngëtare e njohur. Erma është një vajzë me ambicie, e cila nuk dorëzohet shpejt. Komentet e njerëzve qofshin ato pozitive ose negative nuk kanë bërë asgjë tjetër vecse kanë formuar shkallët drejt suksesit dhe kurajon për të ecur para. Ajo ka filluar të merret me muzikë prej katër vitesh duke u angazhuar në disa aktivitete muzikore të ndryshme, të organizuara nga shkolla apo në emisone televizive. Erma i bie kitarës dhe ka pasion të shkruajë dhe të kërcejë. Ëndrra e saj më e madhe është të bëhet këngëtare e famshme botërore. Ajo është shumë e dedikuar dhe e vendosur në atë që do.

Në vitin 2018, Erma Mici merr pjesë në Voice Kids Albania.

Më datë 27 Korrik 2020, Erma publikon videoklipin "Losing Game". Muzika e këngës u punua nga Erma Mici. “Losing Game” është debutimi i saj muzikor, i cili ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar, kjo për shkak të stilit tepër të ngjashëm me Amy Winehouse, për të cilën është shprehur se është frymëzimi i saj në muzikë.

Në Dhjetor 2022, Erma Mici merr pjesë në Festivalin e 61-të në RTSH me këngën "Kozmosi I Dashurise".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1