Ermal Fejzullahu

Per Nje Dashuri ➡ Für Eine Liebe

 Shqip ➡  Gjermanisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: vjosa96


Per Nje Dashuri

Pse me ben te vuaj une
Dhe te shkrihem per nje dashuri
Dhe t’lutem dhe t’lutem per ty
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto netet te gjata si ti kaloj?

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
Per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Pse te besova aq shume
Dhe ta fala zemren time t’shkrete
Qe digjet, qe digjet tash vete
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto nete te gjata si t’i kaloj

Ref(4x):Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
Per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes

Pas teje dua te vdes une dua te vdes


Für Eine Liebe

Warum läst du mich leiden und schmelzen für eine liebe
und ich bete und beteee für dich.
Warum läst du mich mit tränen in den augen
obwohl ich die tränen nicht verdiene
diese langen nächte wie soll ich verbringen?


Ref2x:du der heute mit jemand anderen ist und Süß lächelst währen ich nach ich sterbe,nicht sterbe, sterbe FÜR EINE LIEBE

Warum hab ich dir so viel geglaubt und hab dir mein armes herz geschenkt das brennt und brennt allein.
Warum läst du mich mit tränen in den augen
obwohl ich die tränen nicht verdiene
diese langen nächte wie soll ich verbringen?

Ref4x:du der heute mit jemand anderen ist und Süß lächelst währen ich nach ich sterbe,nicht sterbe, sterbe FÜR EINE LIEBE

Nach dir will ich sterben, will sterben, will cih sterben

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019