A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Fejzullahu

Zemrushe ➡ Tesoro

 Shqip ➡  Italisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: atomin


Zemrushe

Para meje del ti mprovokon se e din qe zemra ime ty te don
Luajn para meje mperqafon pse zemrushja ime shpirtin ma ngacmon
Luajn para meje mperqafon pse zemrushja ime shpirtin ma ngacmon

Te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy Do te dua je per mua o per kta dy sy
Te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy Do te dua je per mua o per kta dy sy

Dashurin per mu e ke ma e mira ti me je dua ta them fjalen si ty ska askush

Shpirti nuk qetsohet Zemra me shpejtsohet
Per dit te kam afer o moj zemrush

Shum me dashuri me perqafon
Dua qe ta dish qe ky djal ty te don

[2x]
Me ty deri nfund un dua te jem dashuri per jet un dua te kem

te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy do te dua je per mua o per kta dy sy
Te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy Do te dua je per mua o per kta dy sy

[2x]
Dashurin per mu e ke ma e mira ti me je dua te them fjalen si ti ska askush
Shpirti nuk qetsohet Zemra me shpejtsohet kur ty te kam afer o moj Zemrush


Tesoro

Tu vieni di fronte a me e mi provochi perchè sai che il mio cuore ti ama

Ti "muovi*" di fronte a me e mi abbracci perchè tesoro stuzzichi la mia anima?

Tu sei il mio tesoro, mi sei entrata nel cuore. Ti amerò, sei fatta per me, oh per questi due occhi*

Tu hai amore da donarmi, sei la migliore, voglio dirti la parola: come te non c'è nessuno!

L'anima non si calma, il cuore mi batte più velocemente

Quando ti ho vicina, oh tesoro mio

Con molto amore mi abbracci

Voglio che tu sappia che questo ragazzo ti ama (riferito a se stesso)

Con te voglio stare fino alla fine, voglio avere amore per tutta la vita

Korrigjo Përkthimin




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019