Audio

Ermal Fejzullahu - Ne Sy Do Ta Them  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Per Disponimin Tuaj"
Naten mlen pa gjum
Per ty une mendoj
Dita me shkon huq
Sa here ty t'kujtoj
Pse te pashe une ty moj
Nga mendja sme hiqesh
Per ty me qan zemra
Shpirti po me digjet
Pse ti nuk kalon rruges si perpara
Qe ta shoh fytyren dhe floket e bardha
Dhe te buzqesh njeher ne syte e tua
Syte e mi te thone une ty te dua

Se une tjeter nuk do du
Ti je veq per mu
Dua te kem une ty prane
Me te dashuru

Ref..
Ne sy do ta them
Te kam loqk o shpirti jem
Hajde ti me mu
Kam nje zemer met dhuru
Jeten do ta fal
Te ma thuash veq ni fjale
Mos i thuaj JO
Kti djalit qe te do

Naten mlen pa gjum
Per ty une mendoj
Dita me shkon huq
Sa here ty t'kujtoj
Pse te pashe une ty moj
Nga mendja sme hiqesh
Per ty me qan zemra
Shpirti po me digjet
Pse ti nuk kalon rruges si perpara
Qe ta shoh fytyren dhe floket e bardha
Dhe te buzqesh njeher ne syte e tua
Syte e mi te thone une ty te dua

Se une tjeter nuk do du
Ti je veq per mu
Dua te kem une ty prane
Me te dashuru

Ref..
Ne sy do ta them
Te kam loqk o shpirti jem
Hajde ti me mu
Kam nje zemer met dhuru
Jeten do ta fal
Te ma thuash veq ni fjale
Mos i thuaj JO
Kti djalit qe te do


Ky tekst u dërgua nga  Ado2011
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...