Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Ermal Mamaqi - Lule Velo Partizani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  145

Komente nga Fansat

2 🔥🔥

27/03/2011

2011-03-27T14:33:42



I le dhent' dole nga stani,
Lule Velo Partizani,
More pushkën dole malit,
Lule Velo Partizani.

Po pyet nëna cu be djali,
Lule Velo Partizani,
Iu pergjigjen krismat malit,
Lule Velo Partizani.

Nëpër male,e nëpër shkrepa,
Në cdo lufte qe bente CETA,
Në mes shokësh rritej djali,
Lule Velo Partizani.

Priste nena qe te vijë djali,
Partizan o me lirinë,
Dhe ne sytë e cdo fëmije,
Shihte Shqipërinë e lirë.


Ky tekst u dërgua nga  etleva



Kartolina (1)

U krijua nga Arkid 2018-02-22 18:02:08
Po pyet nena cu be djali,
Lule Velo Partizani,
Iu pergjigjen krismat malit,
Lule Velo Partizani.

Krijo Një Kartolinë

STORY



Më Shumë Këngë Nga Ermal Mamaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet