Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Mamaqi - O Gjo E Eger

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Gjo E Eger".
3. Video është e këngës "O Gjo E Eger", por nuk këndohet nga Ermal Mamaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Mamaqi - O Gjo E Eger  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  18

Këngë e albumit:

"Dite Vere"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Are you talking to me?
Are you talking to me?
Kjo kenge u dedikohet gjithe egersirave
Are you really talking to me?
Kudo qe jane.
All over the world
All over the world

Kur te pashe per here te pare desh rashe,
thashe: Jo! si ka mundesi?
qe te kete nje njeri gjysem kafshe si ti
me dy sy te dale e me hunde si shale
me dy veshe me lesh e me dhembe si kale
e kur ty te lanin me zinxhir te mbanin
sepse ti, ujin e sapunin i kishe alergji

REF:
O gjo e eger, sa monster je mi gjo e eger
Je e papame, gjo e eger
Kur ha, kur pi, kur qesh, kur flet
Je e shemtute mi, t'honkshin qent

Qe nga dita kur ti dole ne qarkullim
neper lagje nuk te zinte syni mo asnje trim dhe nuk kish nevoje me as per polici
kriminaliteti zero sepse ishe ti
ti burrin me te eger ti e haje per mjes
Gjithe burrat e lagjes i thyshe n'mes
Ue,me rob shpie! Me te pase ty per komshie...

REF:
O gjo e eger, sa monster je mi gjo e eger
Je e papame, gjo e eger
Kur ha, kur pi, kur qesh, kur flet
Je e shemtute mi, t'honkshin qent

Gjoja e eger u rrit e u be gru
dote me gjet burre
e me u martu,
hyte n'internet e gjithe naten CHAT
me nickname-in SEXY
i rrete menja se ishte zbukuru, u stresu
e nje dit prej ditesh vendosi t'i jape fund
mori 100 ilaçe e nisi me miksu
por me kot... nuk vdiq
me ilaçet u fiksu

E kshtu historia ime po vazhdon
gjoja e eger iku ne Rinas e mori nji avion
fluturoi larg e ne Hollivud shkoi
Frankensteinin e kerkoi (2x)
e i propozoi... por ai nuk pranoi
gjoja e eger u merzit dhe ne shpi shkoi
e mamaja e qetsoi e i tha....


Ky tekst u dërgua nga Enea
Më Shumë Këngë Nga Ermal Mamaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet