TEKSTESHQIP

Ermal Mamaqi
O Gjo E Eger
Lyrics

Are you talking to me?
Are you talking to me?
Kjo kenge u dedikohet gjithe egersirave
Are you really talking to me?
Kudo qe jane.
All over the world
All over the world

Kur te pashe per here te pare desh rashe,
thashe: Jo! si ka mundesi?
qe te kete nje njeri gjysem kafshe si ti
me dy sy te dale e me hunde si shale
me dy veshe me lesh e me dhembe si kale
e kur ty te lanin me zinxhir te mbanin
sepse ti, ujin e sapunin i kishe alergji

REF:
O gjo e eger, sa monster je mi gjo e eger
Je e papame, gjo e eger
Kur ha, kur pi, kur qesh, kur flet
Je e shemtute mi, t'honkshin qent

Qe nga dita kur ti dole ne qarkullim
neper lagje nuk te zinte syni mo asnje trim dhe nuk kish nevoje me as per polici
kriminaliteti zero sepse ishe ti
ti burrin me te eger ti e haje per mjes
Gjithe burrat e lagjes i thyshe n'mes
Ue,me rob shpie! Me te pase ty per komshie...

REF:
O gjo e eger, sa monster je mi gjo e eger
Je e papame, gjo e eger
Kur ha, kur pi, kur qesh, kur flet
Je e shemtute mi, t'honkshin qent

Gjoja e eger u rrit e u be gru
dote me gjet burre
e me u martu,
hyte n'internet e gjithe naten CHAT
me nickname-in SEXY
i rrete menja se ishte zbukuru, u stresu
e nje dit prej ditesh vendosi t'i jape fund
mori 100 ilaçe e nisi me miksu
por me kot... nuk vdiq
me ilaçet u fiksu

E kshtu historia ime po vazhdon
gjoja e eger iku ne Rinas e mori nji avion
fluturoi larg e ne Hollivud shkoi
Frankensteinin e kerkoi (2x)
e i propozoi... por ai nuk pranoi
gjoja e eger u merzit dhe ne shpi shkoi
e mamaja e qetsoi e i tha....

DËRGOI: