TEKSTESHQIP

Ermelinda Bixhaku & Haxhi Arapi
Flake Te Ndizet Gjirokastra
Lyrics

Gjirokastra me kalan
bukurin zoti ja dha
Nje keng nisa te kendoja
Ta degjoj dhe Argjiroja

Vec nje fjal foli cercizi
Malet nga vendi levizi
Tha vatanin se leshojme
Ja te vdesim ja te rrojme

×2 Per ty kenges do ja marr
O qytet Margaridar
Do kendoj te tundet dasma
Flak te ndizet Gjirokastra

Neper kalldremet e ngurta
Pleqt me fjalet e urta
Si legjende kenget e reja
Iso mban Antigoneja

Moj vajza Gjirokastrite
E bukur si rreze drite
Ne dasem vallen e tunde
Sonte je veshur me lunxhe

×2 Per ty kenges do ja marr
O qytet Margaridar
Do kendoj te tundet dasma
Flak te ndizet Gjirokastra

DËRGOI:
INFO
Më datë 8 Korrik 2021, Ermelinda Bixhaku & Haxhi Arapi publikojnë videoklipin "Flake Te Ndizet Gjirokastra". Muzika e këngës u punua nga Genci Malaj, ndërsa teksti u shkrua nga Genci Malaj & Armand Trebicka.