Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Gjakovê 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
BIOGRAFIA: Ermira Morina është një këngëtare e njohur. Lindi në vitit 1972 nê Gjakovê. Shkollën Fillore e atê mesmen i kreu nê Gjakovë. Ajo ka kohê qê ështê larguar nga muzika qê nga viti 2007. Ndërsa ne mësojmê se ajo nuk jeton mê nê Kosovë ështê martuar ka 2 fëmijê dhe jeton nê Bern tē Zvicrës. Ermira ishte shendriste me vokalin e saj kishte duete popullore me shumë me kengetarêt Xenin, Lorin, Nysret Muçiqin, Merita Spahiun etj. Ka te edituar dy albume muzikore me disa kenge popullore dhe Album...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Miradije Aliu

Sadete Shkodra

Elizabeta Musliu

Fikrije Lushaku

Antigona Rustolli

Odeta Katundi

Sherife Sherifi

Drita D'avanzo

Vera Laçi

Alisa Baraku

Tags: Ermira Morina


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet