TEKSTESHQIP

Ermira Ponari
Nuk E Di Pse Jetoj
Lyrics

nuk e di pse jetoj kur
une ty jo nuk te shikoj
jo nuk mundem une pa ty
shum ti du ato sy
shum ti mu me veshtron
zemren pesh ma qon
nje emer ti e therret perher
o zemer pse me le te mjer
sikur nata te behet dit
jo me mbet ty duke te prit
jo une veq ty o shpirt
ku ashte shpresa qe ma ke dhan
ku jan fjalet qe me ki dhan
o veq vdekja me na nda

sikur nata te behet dit
jo me mbet ty duke te prit
jo une veq ty o shpirt
ku ashte shpresa qe ma ke dhan
ku jan fjalet qe me ki dhan
o veq vdekja me na nda

nuk e di pse guxon zemren time
fort po ma dermon
disa her te ka tregu
se veq ti do te jesh per mu
me ty jeten do ta qoj
shum te dashuroj

nje emer ti e therret perher
o zemer pse me le te mjer

sikur nata te behet dit
jo me mbet ty duke te prit
jo une veq ty o shpirt
ku ashte shpresa qe ma ke dhan
ku jan fjalet qe me ki dhan
o veq vdekja me na nda

DËRGOI:
INFO
Projekti finalizohet në tregun e gjerë të muzikës i punuar mjaft këndshëm me një videoklip muzikor, për video produksionin e të cilit është përkujdesur Frameproduction, teksa regjinë e videos e morën përsipër Afrim Ramadani & Besir Arsllani. Ky videoklip u publikua më 6 Mars 2014. Për kompozimin dhe për tekstin është kujdesur Skender Doshlani, teksa këngën e orkestroi Ruzhdi Sadiku.