A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermonela Jaho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
BIOGRAFIA: Ermonela Jaho është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Në Dhjetor 1992, Ermonela Jaho & Susana Gjokola marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Më Jep Një Shpresë". U largua në vitin 1993 nga Shqipëria për në Itali me një bursë studimi, dhe më pas iu desh ta realizojë ëndrrën e ngjitjes në skena, përkrah artistëve të huaj. Ajo ka lindur në Shqipëri dhe filloi mësimet e saj të të kënduarit kur ishte vetëm gjashtë vjeç. Pas përfundimit të studimeve në shkollën artistike "Jordan Misja" në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rovena Dilo

Elinara Shehu

Hirushe Xhemali

Enxhi Nini

Ermira Kola

Vida Kunora

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Antigona Rustolli

Teuta Selimi

Antigona Sejdiu


Tags: Ermonela Jaho

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019