TEKSTESHQIP

Ero
Bashkë Një Jetë
Lyrics

moj e bukra perendis per me t'mar e kam betis te pret nona n'prag te shpis.

unazen e dashuris kam ba be per me ta nis me t'ba nuse shum kam prit.

du me t'mar kam ba be fjalt hallkut krejt ner dhe mun na nda veq nje dek.

(refren)

un me ty, nje jete po t'ka hije, po shkelqen ai fustan qe e ke vesh
mos del loti por buzqesh (2x)

kem dhan bes,kem bo qare veq me ba un dasem t'madhe me tupana kejt me kalle

ma e mira t'kan zili kush te sheh te merr lakmi mashallah, po bojn per ty

du me t'mar kam ba be fjalt hallkut krejt ner dhe mun na nda veq nje dek.

(refren)

un me ty, nje jete po t'ka hije, po shkelqen ai fustan qe e ke vesh
mos del loti por buzqesh (3x)

DËRGOI:
INFO
Vija melodike dhe orkestrimi mbart firmë nga ERO (Eroll Osmani), teksa autorë të tekstit janë Buk1 & ERO (Eroll Osmani).