Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eroll Dogani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
(1981-2019)  
BIOGRAFIA: Eroll Dogani është një autor këngësh, instrumentist dhe artist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Humb betejën me sëmundjen tekstshkruesi dhe instrumentalisti, Eroll Dogani. Ai ishte i njohur për disa bashkëpunime dhe projekte të shumta muzikore. Dogani indetifikohej më së shumti për këngët popullore vajtuese, disa nga kënëgt më të njohur ishin ‘Mu betove’, dhe ‘Une dhe ti’. Lajmi për vdekjen e tij ka pikëlluar miq, familjar dhe adhurues të tij. Largimi i tij nga jeta është një humbje e madhe për botën e artit në të cilën artisti ka lënë gjur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Eroll Murati

Dardan Gjinolli

Behar Lekaj

Shkelzen Shpenadija

Marlen Qelia

Admir Prekaj

Diamond

Fatjon Hoxha

Arben Mjetaj

Dritëro Shaqiri

Tags: Eroll Dogani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet