Eroll Dogani
Eroll Dogani
Eroll Dogani

(1981-2019)

  • Ndërroi jetë më:
  • 1-10-2019
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Eroll Dogani është autor këngësh, instrumentist dhe artist i njohur. Humb betejën me sëmundjen tekstshkruesi dhe instrumentalisti, Eroll Dogani. Ai ishte i njohur për disa bashkëpunime dhe projekte të shumta muzikore. Dogani indetifikohej më së shumti për këngët popullore vajtuese, disa nga kënëgt më të njohur ishin ‘Mu betove’, dhe ‘Une dhe ti’. Lajmi për vdekjen e tij ka pikëlluar miq, familjar dhe adhurues të tij. Largimi i tij nga jeta është një humbje e madhe për botën e artit në të cilën artisti ka lënë gjurmë të thella. Ngushëllimeve të sinqerta për familjarët dhe miqtë e artistit i bashkohet edhe stafi ynë, i cili ndihet i pikëlluar për këtë humbje të madhe.

Më datë 8 Shkurt 2015, Daim Lala publikojnë videoklipin "Xhelozoj", në bashkëpunim me Rrahman Kryeziu & Eroll Dogani. Muzika e këngës u punua nga Ymerli Krasniqi, teksti u shkrua nga Suzana Fazliu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0