Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ervin Bushati - Mora Mandolinen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Mandolinen".
3. Video është e këngës "Mora Mandolinen", por nuk këndohet nga Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ervin Bushati - Mora Mandolinen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Vec Per Ty"

Komente

Asnjë Koment

25/11/2012

2012-11-25T11:12:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mora Mandolinen" kënduar nga Ervin Bushati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eranda Libohova - Mora Mandolinen

Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Mora mandolinen
Dola ne oborr
O moj goc e vogel
Ç'po ma ben me dore x2

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Mora mandolinen
Dola ne çarshi
O moj goc e vogel
Ç'po ma ben me sy x2

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Mora mandolinen
Dola ne sokak
O moj goce e vogel
Ç'po na ben merak x2

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

...

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Francesk Radi - Mora Mandolinen

(dy herë)
Mora mandolinën dola në oborr
O moj vajzë e vogël pse ma bën me dorë

(refren)
Vaj, vaj, vaj gishtat me kajmak
O moj vajzë e vogël ç'na bëre merak
------------- (2 herë)

(dy herë)
Mora mandolinën dola në sokak
O moj vajzë e vogel pse na bën merak

(refreni)

(dy herë)
Mora mandolinën dola në çarshi
O mor djalë i vogël pse ma bën me sy

(refreni)

Kenge Popullore - Mora Mandolinen

Mora mandolinen
dola ne sokak
o moj vajze e vogel
pse ma ben me dore

mora mandolinen
dola ne oborr
o moj vajze e vogel
mos ma bej me dore

vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak

Mora mandolinen
dola ne çarshi
o moj vajze e vogel
mos ma bej me sy
mora madolinen
dola ne çarshi
o moj vajze e vogel
mos ma bej me sy

Vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet