A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ervin Bushati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ervin Bushati është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Eshte ngjitur ne skene qe ne moshe te vogel. Ka studiuar per Kanto ne Lice dhe ka marre pjese ne Festivalet e RTSH-se qe ne moshen 17-vjecare. Qe atehere nuk eshte ndalur kurre. Ervin Bushati ne adoleshence dhe nje pjese te mire te rinise se tij eshte identifikuar si lideri i grupit MISTER, kenget e te cileve u bene dhe vazhdojne te mbesin hite per cdo brez. “Kam nostalgji per ate kohe, kam nostalgji, sepse grupi MISTER ka lene gjurme ne muziken ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Grupi Mister

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Vec Per Ty (2012)

Me Ty (2006)

Provokon (2003)

Kam Mall... (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Lidhe Qenin
Rakia
Fort Per Ty Nuk Po Ma Ndie
Vec Per Ty
Do Mar Ciften Do Dal Per Gjah
Kom Me T'ndez
Potpuri Shkodrane
Potpuri 2018
Kolazh Me Kenge Shkodrane


Artistë Të Ngjashëm:

Andy Gramm

Albi Nako

Julian Mustafa

Flamur Cana

Erjon Beci

Bledar Sejko

Endri Prifti

Bojken Lako

Altin Sulku

Elton Deda


Tags: Ervin Bushati, Grupi Mister, Shkodra

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019