Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervisa - Me Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 11

Komente

Asnjë Koment

08/05/2014

2014-05-08T16:04:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Ty" kënduar nga Ervisa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ervisa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Joni Aliraj - Me Ty

sa here me kalon prane
une te ndjek ty ne cdo hap
ti me sheh,here qesh,here shan
nga ty as "PO" as "JO" nuk kam

kjo loje vec vazhdon...

ndryshe vishesh tani cdo dite
tashme e di jam duke prit
sa te pelqen t'me provokosh
kerkon durimin te me testosh

kjo loje t'intrigon...

me ty me ty me ty
eshte i embel ky torturim
dua... me ty me ty me ty
te shkojme nga Lindja ne Perendim
kjo vere do te merrte,nje tjeter kuptim
per ne te dy

te ndaj... me ty me ty me ty
diellin,detin dhe freskin
dua... me ty me ty me ty
te dehem ne perqafim
te mbuloj me puthje, nga mbremja ne agim
te zgjohem me ty

sa i marr une jam
mbas fytyres tende,cdo tipar ka hijeshi
sa shume e vecant
plot stil e ke dhe ecjen
trasmeton ti energji

me ty me ty me ty...

ndaj le te dalim,te qeshim, dallget te na perpijne
trupat tane tja falim reres,hena/yjet te peshperijne...
per ne te dy

per njeri tjetrin te flasim,te tregojme per femijrin
dhe pafund foto te shkrepim,kesaj vere tja lem kujtim

Geryc - Me Ty

Zemren ta kam marr
E ta japi prap
Munesh per me kon
Me mu jo vec 1 nat
Se un jam tu ardh
E me ty mu pershtat
Skena mujt na dy
Edhe tash po thirri prap

Se ti je tu m'rreh sikur gjaku nper vena
Dume ardh te ti
Amo ti nuk je knejna
Ajde mos rrej
Du me kon ti e jemja
Spo tfoli fjal
S'tfoli keq
Foli zemra

Me ty ja nisa e qesha
Prap t'njentat teshat
Du me tpa cdo mengjes
Me ty jam vetvetja
Se kur erdhe ti qesha
Dhe kur nuk desha
Shum femna tjera po prap te ti meta

Nuk jam mo un
Sje mo ti
Zemer a ke ni?
Jena kon ni gjysem edhe tash po mvjen veshtir

Edi jena larg amo prap nuk o sen
Storyt po ti shoh si n'instagram e snapchat
Get my love back
E postojna hashtag
Jo be stkam harru
Vec kanihere bjen nmend

Edi ti po m'don amo vec m'prit
Kur t'kthehna
Se nuk e kam problem
Me ti thon un kto ndjenja
Zemra po m'rreh
E po mthot
Nuk je knejna
Po m'pelqen fakti kur thu
Sje e jemja

Meflurn - Me Ty

Zemren ta fala
Vet skam met lon
Kur nuk tkam ty afer
Sa shum më mungon

Ne krahet e tu, ndjehem e lire
N’ni bot krejt tjeter, shum dashuri
Harroj per jeten, harroj vetveten
Kur jam me ty

Sonte hana po ndriqon
Vetem per ne dy
Hape zemren tende
Tregom a jam aty

Kur e ndi zanin tan
Me jep emocion
Ka do qe un shkoj
Veq ty t’mendoj

Mbon met dasht mashum
Sa her qe m’thu
“E dua jeten
kur jam me ty”

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ervisa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet