A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kufomat E Shpiperis

shqiperia mbet ne lot ne sy 
duke menduar kosov veq per ty 
te bej ty kosov me liri 
tash shqiperia qesh per ty 
se ti u bere me pavarsi 

sa njerz u shkatrruan 
trupat e tyre u harruan 
duke menduar veq per veten 
por ne fund e than te verteten

se kosova do liri harmoni 
gjith luftaret ne luft shkuan 
trojet e tyre per ti shliruar

qajn nënat nat e dit 
qe tju kthehen bijt e tyre naj dit 
por djemt e tyre ne luft shkuan 
jeten per ta flejuar.

- poezi nga Erza L Rudaku


- Poezia u dërgua nga Erza Rudaku -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018