TEKSTESHQIP

Esad Ademi
Me Rrena Nuk Shkon
Lyrics

E bukur je moj zane te dua ty moj xhane veq nje gje tek ti nuk me pelqen
Me rrenat e tua do em humbesh mua nuk me thrret e me as nuk me flet

Neper firma tesha blej qe per ty te dukem bukur
te kerkoj e nuk te gjej ku je ti qe me je zhdukur

(2)xREF; me rrena me rrena jeta nuk kalon nuk e di pse keto femra nuk po e pranojn
me rrena me rrena nuk ka dashuri mjaft me rrena o ju femra i plaset djemt e ri


Teshave te tjera po ju bie vlera ti nuk mi shikove veshur o
hajt lule me therra se ju vjen vera ka dera do tme shikosh dhe mua qeshur o

Por qkado qe tani do ndodh faj kan vetem rrenat tua me arsyetime me ke lodh a po vjen me mua

(2)xREF:Me rrena me rrena jeta nuk kalon nuk e di pse keto femra nuk po e pranojn
me rrena me rrena nuk ka dashuri mjaft me rrena o ju femra i plaset djemt e ri

DËRGOI:
INFO
Kompozimi dhe teksti u shkruajt nga Ilir Berani, teksa kënga vjen me arranzhim nga Ocko Vasilkovski.