A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  38
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ilir Berani is a very famous songwriter and singer of Pop & Easy Listening music. Djaloshi i talentuar për muzikë dhe plot ëndërra të bëhej doktor, ia ariti këtij qëllimi- u bë doktor, por i llojit tjetër- shërues i shpirtërave sepse falë talentit për muzikë, të cilin gjatë disa dekadave e dëshmon përmes këngëve, teksteve dhe melodive që i krijon, ato shpejt bëhen hite, madje mbesin hite dhe melodi të pavdekshme. Atyre që paraqiten në skenë ua ofron mundësinë që me hyrjen në botën e estradës të korrin sukses të garantuar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Gili

(His wife)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See More

  • Songs:

» Dërgo Një Këngë »
Related Artists:

Florent Boshnjaku

Arsim Bunjaku

Adrian Hila

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Olti Curri

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Edmond Zhulali

Pandi Laço


Tags: Ilir Berani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019