A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  231
  • Emri i Vërtetë:
  • Fevzije Berani
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gili është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Një ndër emrat më të shquar në skenën muzikore i cili vazhdimisht diqka të re krijon edhe pranë opusit tejet të gjërë muzikor që e posedonë, së bashku me mbështetjen e madhe të bashkëshortit të saj, dhe publikut besnik të cilin e fitoi përmes këngëve të paharuara që më shumë se 2 dekada e gjysmë, është ajo këngëtarja me të cilën u rritën shumë gjenerata, shkurt e shqip – Gili. Ylli I estradës sonë i cili me zërin, bukurinë dhe profesionalizmin ar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorte e

Ilir Beranit

Ish-Anëtare e grupit

Trio Rona

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Ç'kemi (2015)

Si Torta E Marteses (2013)

Fol Për Mua (2011)

20 Vjet Në Diasporë (2008)

Dy Dakika (2007)

Dashnorja (2005)

Me Kast (2004)

Aktore E Perkryer (2003)

Shigjeta E Amorit (2001)

The Best Of: 5 Vite Me Rozafen (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Prape Se Prape
Dashnorja
Kur U Ndame
Ashiqare
Ditët E Fundit
Viza C
Prishtina
Sikur Te Isha Djal
Kurbeti
Amin


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Mihrije Braha

Violeta Kukaj Retkoceri

Shyhrete Behluli

Ava Max

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti

Anita Take

Eranda Libohova

Anjeza Shahini

Gjyste Vulaj


Tags: Gili, Fevzije Berani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019