Më mbaj mend (për 1 muaj)

ETB 57 - Me Mungon  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/07/2012

2012-07-26T15:49:22+00:00I vetmuar sot jetoj
kaq kohe pa te pare kaq kohe qe te kerkoj
se me mungon aq thelle ne shpirt e dashur ti
pervec teje nuk kam njeri

I penduar sot kendoj
per ate vajze qe kurr nuk e harroj
me ben te mendoj, te vajtoj
te largoj, jeten time ta shkaterroj

Ndoshta ti kerkon nje tjeter dashuri
jo per mua nuk ka rendesi
jeta ime pa ty jo, nuk ekziston
eshte vertet nje fatekeqsi

Me mungojne me mungojne puthjet e tua
me mungon me mungon dashuria jote
me mungon me mungon
shume e dashur ti me mungon
nese ti nese ti lotet i degjon
me trego se sa me do
me mungon e dashur me mungon

I vetmuar sot jetoj
kaq kohe pa te pare kaq kohe qe te kerkoj
se me mungon aq thelle ne shpirt e dashur ti
pervec teje nuk kam njeri

I penduar sot kendoj per ate vajze
qe kurre nuk e harroj me ben te mendoj
se vajtoj te largoj jeten time ta shkaterroj
Ndoshta ti kerkon nje tjeter dashuri
jo per mua nuk ka rendesi
jeta ime pa ty jo nuk ekziston
eshte vertet nje fatekeqsi

Me mungojne me mungojne puthjet e tua
me mungon me mungon dashuria jote
me mungon me mungon
shume e dashur ti me mungon
nese ti nese ti lotet i degjon
me trego se sa me do
me mungon e dashur me mungon

Sa here henen kur shikoj
vetem ty e dashur vetem ty te enderroj
te shikoj te besoj dhe te pres
se vetem ty te kam e dashur
mos me pre ne bese
o zot te lutem se po vdes
shpirti po me shkatarrohet
mendja po me therrmohet
dhe kjo dashuri pa dashur
pa kuptuar te harrohet
harrohet dhe se di se
ne telefon me tregon se nuk me njeh

Alo, Alo
me mungojne puthjet e tua
ne cdo cast te jetes time
me mungon dashurija jote
thelle ne mendjen time
se kjo dashuri shpirtin po ma vret
po me mer pak minuta, sekonda dhe jete
zot sa doja ta dija
c'fare ti sot mendon
mos ndoshta qan me lot
mos ndoshta ti gezon
mos ndoshta con kete dashuri ne ndarje per gjithmone

Pse i mendoj, pse i kujtoj ato caste
qe shume po me mundojne
me ben te vuaj
me ben te qaj
me ben te ndjehesh kaq prane

Me mungojne me mungojne puthjet e tua
me mungon me mungon dashuria jote
me mungon me mungon
shume e dashur ti me mungon
nese ti nese ti lotet i degjon
me trego se sa me do
me mungon e dashur me mungon

Se me mungon...


Më Shumë Këngë Nga ETB 57:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet