Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Etno Classic

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
BIOGRAFIA: Etno Classic është një grup artistësh i njohur. Grupi eshte formuar ne Tetor te 2004-es, ne Prishtine, Kosove. Muzika qe ata bejne eshte nje “mix” ne mes rock muzikes, klasikes dhe muzikes ballkanike. Antaret: Flamur Lokaj – Bas/Vokal Astrit Stafai – UD/Gitare Festim Fanaj – Violine/Vokal Adorel Haxhia – Cello Artan Rexhepi – Tastiere Xhengis Begolli – Perkusione Muhamed Al Khazali - Perkusione Besim Gashi (Babuka) – Bateri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Hithat

Legenda

Bloody Foreigners

Retrovizorja

Madd Dogs

Humus

Abstract

Alboholics

2D

Urbanstyle


Tags: Etno Classic, Etno Classic Band

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet