A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  133
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Etnon is a very famous group/singers of Hip-Hop music. Aktivë Prej vitit 1997 dhe anetaret e grupit jane Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj me pseudonimet: Gentz dhe Mc`M. ETNON, te njohur edhe si ETNO ENGJUJT spikasin per aftesite e pershtatjes se muzikën etnike me ate te kohëve moderne. Ata kane arritur të jenë ndër grupet më të njohura të viteve të pas luftës dhe vazhdojne te jene bashke. Genci punon shume ne studio dhe pergjithesisht eshte ai qe merret me produksionin e kengeve si dhe me kriji...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Genc Prelvukaj

(Current member)

Milot Hasangjekaj

(Current member)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

7th Chapter (2012)

Ethnomenon (2009)

10-She (2007)

Vitamin E (2005)

Etno Engjujt (2003)

The Dynasty (2001)

Dua Të Jetoj Më Mirë (1999)


» Add A Song »

Le Per Mu Mama
Albanian
Falma Nje Jete
Shake It
It Don't Stop
Ça Bon Per Mu
Shqiptart E Bojn Mas Miri
Turn Me On
Pikë Në Jetë
Mengjesi Im


Translations (4)


Related Artists:

Skillz

Tingulli 3nt

Babastars

O.T.R.

T.B.A.

NRG Band

Ilirët

Elita 5


Tags: Etno Engjujt (Etnon), Etno Engjujt, Etnon, Gentz, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Miloti, Etno Engjejt

Etnon in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019