Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Etnon

Tags: Etno Engjujt (Etnon), Etno Engjujt, Etnon, Gentz, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Miloti, Etno Engjejt

Etnon është një grup muzikor shumë i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Aktivë Prej vitit 1997 Anetaret: Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj Pseudonimet: Gentz , Mc`M Albumet: 1999 - Dua te jetoj me mire 2001 - The dynasty 2003 - Etno Engjujt 2005 - Vitamin E 2007 - 10she 2009 - Ethnomenon 2012 - 7th Chapter ETNON, te njohur edhe si ETNO ENGJUJT spikasin per aftesite e pershtatjes se muzikën etnike me ate te kohëve moderne. Ata kane arritur të jenë ndër grupet më të njohura të vitev...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Etnon ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  126

7th Chapter (2012)

Ethnomenon (2009)

10-She (2007)

Vitamin E (2005)

Etno Engjujt (2003)

The Dynasty (2001)

Dua Të Jetoj Më Mirë (1999)


» Dërgo Një Këngë »


Albanian
Shake It
Million
On Fire
Mengjesi Im
Disponim N'shishe
Sexy & Hot
Pa Ndjenja
Ça Bon Per Mu
Turn Me On

Përkthime (4)


Etnon në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017