A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • E
  • Etnon
  • Përjetësisht Me Ty

Audio

Video Link

Etno Engjujt - Përjetësisht Me Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"The Dynasty"


Të thirra vetëm te tregoj se cdo gje mori fund
Harroje emrin tim , ditet tona
Une po shkoj dhe
Te lutem me fal
Cdo gje ishte gabim

Sonte me prek kujtimi per ty
Gjersa I vetmuar lagem ne shi
Ne keshtjellen e vjeter qe hesht
Bashk me erresiren , qytetin
Qe u mesuan me ne te dy

Zemer dua me ty edhe sonte
Nen driten e henes
Me dy gota te urojme dicka
Te flas , ti prek floket lehte
Ta kafshoj buzen lehte
Te jam perjetesisht I joti

Refreni – vetem melodi pa kendim

Me kujtohesh ate natë vere
Me nje fustan te bardhe
Te lagur nga vala
E shtrire mbi trupin tim
Me ritmin e kenges franceze
Mi prekje buzet

Zemer nuk e di pse jam pa ty
Pse nuk jemi perseri bashk
Dikur kishim nje lot
Kishim nje buzqeshje
Por fati ashtu deshti
Na ndau ne dy rruge

Refreni – vetem melodi pa kendim

Vitet do te kalojne e shpresat vdesin ngadale
E une prap do te jetoj
ne kujtimin per ty
Do te mbes ushtar I fortunes
Qe te deshti aq shumë dhe jetoi per ty

Neser me floke te thinjura
Do te kaloj afër vendeve
Ku u takuam te dy
Ku I shkruam emrat bashke
Dhe do te m'bes prap perjetesisht
I joti.


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti-terpez
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019