Më mbaj mend (për 1 muaj)


Etno Engjujt - United States Of Albania

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "United States Of Albania".
3. Video është e këngës "United States Of Albania", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Etno Engjujt - United States Of Albania  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Etno Engjujt"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Unë jom shqiptar edhe mburrem pse jom
E kom nji gjuhe tri fe nji kulturë nji zakon
E kam vetch nji flamur qe falem para tij
Me prapavije te kuqe e me simbol te zi
Një banor autokton ne pesë pjesë i ndare
Një ilir fisnik i transformuar ne shqiptare
E kam vetch nj mbret edhe një histori
E kam vetch nji Kosovë edhe një shqipni
Armiq kemi shumë e miq pak ma pak
Por për kundershtare i dont give a f**k
Se gjithmonë vete i kemi mbrojte votrat
E armiqve kush po jau q* motrat
Unë jom zot i vetvetes sepse jom shqiptare
Ishim jemi dhe do mbesim si populli i parë
Ne jetonim nga greqia deri ne sllovenia
Andaj Viva United states of albania

U dont wanna fuck with albanians

Unë mbi të gjitha jom vetëm shqiptare
Ska lidhje qytetar apo katunar
E kam nji mesazh për te gjithë rinine
Qifsha serbine bashke me to edhe greqine
Unë i takoj vendit K.O.S.O.V.A
Pjesë e shqipnise me simbolin K.L.A
I kena femnat ma te mira se chdo vend tjetër
Jena popull me emen edhe popull i vjetër
I kena zakonet e gjuhën qe tani e flas
Ne dialektin tim por kjo nuk është shkas
Nuk jena edhe pak jena 10 milion
Por kjo për juve beso qe shumë mjafton
Edhe njihere U dont wana mess with us
Kjo ishte hera e fundit qe unë po ju flas
Nji mesazh edhe për tjerët qe nuk na dojne
Nëse sju pelqejme nrrote te sames let shkojnë

U don't wanna f*ck with Albanians

Përshëndetje për ata qe mbahen ende shqiptare
Arvanitas arber arbresh e kosovare
Zoti nuk është shqiptare po do të shqiptarizohet
Koha jonë e shumpritur dita ditës po afrohet
Npidh t`sames bashkejetesa me ata qe na kan pre
Ska ma kthim nëpër kohe tash është kohe e re
Prap jom zot i vetvetes pa pranga te robnise
Prap dëgjohet kënga nga lahuta e malsise
Ska ma diktatore s'ka pushtim invasion
Ska copetim te tokes qe vetch neve na takon
Unë jom shqiptar edhe mburrem pse jom
Fisnik zot I ksaj toke me gjuhe e zakon
Një banor autokton ne shumë pjesë I ndare
Një ilir fisnik I transformuar ne shqiptare
Qe jetoi në kriz deri ne sllovenia
Andaj viva United states of Albania


Ky tekst u dërgua nga Tribal
Më Shumë Këngë Nga Etnon:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet