Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Etno Engjujt - Metropole  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Hip-Hop Dridhu, Dridhu"

Këngë e albumit:

"Vitamin E"
ref 2x
ne metropile ne rrug te zeza ne vende tjera i never gona lose the
game

tri vjet n'qeli pa njeri t'gjall ne fytyr
tash e kom nje rrudh ma shum ne ball me kujtohen problemet gjdo
dit edhe nat me kallash nen jastek
flejsha ma rahat metropole neper
rrug edhe blloqe plaqkat ne bank nau doke pun ... qis rash ne burg
u pjeka 3 vjet u djega 3 vjet pa
shok ne burg vet u lirova me kusht
si njeri kisha ndrru e kuptova se dikur
shum kisha lyp dru i harrova senet e flliqta flalen boss kur e lejshim njerin pa frym ne patos harrova ndryshova
po vdekjen e kom hap po bota ishe e njejta ntelashe jom prap eci prap
si dikur i pasigurt ne konop se fillun me sulme ndaj meje nonstop

ref 2x

ne burg o buna njeri po ende kisha
emen tash e kisha qellin me lyp ni cop femen ni burim e kisha por se shpejti u zhyt shkoj ne boten tjeter
duke u prer ne fyt dikush osht kundra meje e une lidhje nuk kisha
nuk isha ne rrjedha ne flak te zjarrit isha nuk isha orientim e as pushim me shpres boll qeliza pom luftojn tash per mbijetes me ne fund
kerkova ndihm ne kete lak e dul
ni shok i vjeter i babes tem plak
qe ne lojen e flliqt ishte ende aktual
kish vullnet te mir por edhe potencjal
dhe u ktheva posht i bere llom e i
thyer nga dita ne dit secilen her me i
zhgenjyer e kam veq nje jet qe e luj
ne shum role nje drejtim i gabuar i filluar ne metropole

ref 2x


Ky tekst u dërgua nga Genc
Më Shumë Këngë Nga Etnon:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet