Më mbaj mend (për 1 muaj)


Etno Engjujt - Miremengjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miremengjes".
3. Video është e këngës "Miremengjes", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Etno Engjujt - Miremengjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Vitamin E"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Miremengjes" kënduar nga Etno Engjujt.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Greta Tafa - Miremengjes

Me ty mallin e kam shuar
me ty dhimbjen e kam tret
me ty kengen kam kenduar
me ty jam perkund ne djep
me ty kengen o kam kenduar
me ty jam perkund n djep

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)


Bije o bije ne krahet e nenes
u bekofte perendia
te mos shuhet djeppi kenges
te mos plaket shqiperia

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)

Ste nderroj me asgje tjeter
neper boten ane e mban
se je gjuha me e vjeter
se je kenga me me fame

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)

2po2 - Miremengjes

Mirmengjeeess
Ni dit ma shum per tkalumen
Njo ma pak per t'ardhmen
Plot stress
Ni expresso tgjat
Duhet mu kfill ma shpejt
Se dita niset edhe kryhet ekspres
Qele gazeten kot lexoji lajmet sot
Kurgjo ma mir se dje.As qe press
Ky vend ku vidhet vota
Mos prit mu bo mir qashtu
o tripi per momentin kujdes
Po flas per vendin tem
Prodhim i tij jom vet
Krenarin qe jom shqiptar nuk e shes
Dikush ka pare dhom dikush se ka asni "cent"
Dikujt i lind dikush e dikund dikush des
Dikush plot gzim e jete dikush idhnim dej nfyt
Askush ska mujt me ndryshu ket proces
Me idhnime e gzime edhe ni dit po kryhet
bjen ngjum , prape zgjohesh - MIRMENGJES

Mirmengjes (x4)

Apet e njejta formule
Njo ma shum njo ma pak po fillon nje
DITE E RE plot stres
Njerz me paranoja nese ju thu MIRDITA
kan me mendu se ju the me INTERES
Badivaha ki diplom nese je peshk i vogel
Sene tmira ski me pas kurr akces
Biznis , fame edhe cash
cdo elite qe vjen npushtet e pronson
menjeher ket proces
Kan bo pare si gjoja gucci, prada
viton lui, X6sh oren ROLEX
Mini fund, silikon kongtare manekene
kejt kto senet jon ka mlidhen me seks
Dikush jeten e shtrejt dikush ska "buk" mu ngi
Lyp pun Dit e Nat' pa sukses
Me idhnime e gzime edhe ni DIT po kryhet
bjen ngjum prape zgjohesh - MIRMENGJES

Mirmengjes (x4)

U bonen shum tkalume mbeten pak per t'ardhmen
Prap STRES
Jeta nuk osht film edhe pse ka skenar
Ska pause veq play edhe Next
Secila dit qe vjen veq shnosh me kon
Se Mrekullina as qe jom ka pres
Saher kshyrna npasqyre ni plag ma shum
e prap duhet me jetu pa kompleks
Ska mo SOLIDARITET sa shum jon
Egersu - Njerzt jon ka mlojn pa tekst
Sa ma shum ikin vjet qaq ma shum njerz
t'harrum e t'vetmum ne kete mes
Veq veten e rren sun i IK realitetit
Krejt e kimi tnjejtin FUND - Relax
Me idhnime e gzime edhe ni dit po kryhet
Bjen ngjum mo nuk qohesh - LAMTUMIRE...

Lamtumire (x4)

Vaçe Zela - Miremengjes

Djelli ditën hap
Ti bijë çel setë e zes'
Drita rreth e qark
Të zgjon dhe të flet

Është Djelli yt, ështe Djelli im
Që ngrihet lartë çdo ditë
Na rri në sy, ne zemër hyn
Drit' e Shqipërisë

Mirmëngjes të thonë
Punëtorët qëmenatë
Toka të do fort
Te rrit dhe të (zgjat..?)

Një ditë shkon, nje ditë vjen
Nisim mëngjeset bashkë
Dhe ti më jep, dhe unë të jap
Për atdheun jetë

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Etnon:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë