Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eugena Aliu - Dashni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

2 Step

Muzika:

Marsel Gunga

Video Produksioni:

ND Film Pro

Komente

Asnjë Koment

19/10/2019

2019-10-19T16:00:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashni" kënduar nga Eugena Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Eugena Aliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eagly - Dashni

A skam ken aq shum, un per ty
A skam sken unnnnn, ai perkrym
Spaskam ken kurr un ai per ty
Sa qe ti, zemren komplet ti e ke thy
Qa vlejte ti per mu, a din
Po per ty qa vlejta un, se di
A din qa provum, a din
Po kto jan vepra t'shkum, ska ma

Weißt du überhaupt
Dass du mein Herz geeebrochen hast?
U NA, see the past?
Our time has passed so fast

Kjo dashni, smundi me funksionu
Kjo dashni, smundi me vazhdu
Kjo dashni, smundi me punu
Kshuqe le t'harrojm ne kyt pun
Kjo dashni, smundi me funksionu
Kjo dashni, smundi me vazhdu
Kjo dashni, smundi me punu
Kshuqe le t'harrojm ne kyt pun

Kurr un nuk fjeta, tu mendu per ty,
Qe kjo jet, jo, spaska ken per neve dy
Non riuscivi ad uscirmi dalla testa,
And i honestly couldn't rest na
E di qa mendon, a tkam harru?
E di qa provon, per kto ndjenja nejher a tu bo von
E di qa mendoj, si tkam besu?
E di qa provoj, si munem un me t'harru

Weißt du überhaupt
Dass du mein Herz geeebrochen hast?
U NA, see the past?
Our time has passed so fast

Kjo dashni, smundi me funksionu
Kjo dashni, smundi me vazhdu
Kjo dashni, smundi me punu
Kshuqe le t'harrojm ne kyt pun
Kjo dashni, smundi me funksionu
Kjo dashni, smundi me vazhdu
Kjo dashni, smundi me punu
Kshuqe le t'harrojm ne kyt pun
Kjo dashni, smundi me funksionu
Kjo dashni, smundi me vazhdu
Kjo dashni, smundi me punu
Kshuqe le t'harrojm ne kyt pun

Xhesilda Pershqefa - Dashni

Zemren ti me kall
kur te kam perballe
me ty kam ra n'dashni
shpirt, ti kte e di
Zemren ti me kall
kur te kam perball,
me ty kam ra n'dashni
shpirt, ti kte e di

Ajajaj n'dashni kam ra
Ajajaj si ty s'kam pa
zemren time ti e sundon,
hajde sonte e di qe m'don

Krejt i more çka e doje
rrambambam zemren m'dogje
I more, i more ti si me magji,
krejt i more çka e doje
rrambambam zemren m'dogje
E more, e more ti kte dashni

Ajajaj n'dashni kam ra
Ajajaj si ty s'kam pa
zemren time ti e sundon
hajde sonte e e di qe m'don

Krejt i more çka e doje
rrambambam zemren m'dogje
I more, i more ti si me magji,
krejt i more çka e doje
rrambambam zemren m'dogje
E more, e more ti kte dashni

Ai, ai, ai rrjedh neper vena
Ai, ai, ai m'i ka prek telat
Ai, ai, ai

Krejt i more çka e doje
rrambambam zemren m'dogje
I more, i more ti si me magji,
krejt i more çka e doje
rrambambam zemren m'dogje
E more, e more ti kte dashni

Donjeta Morina - Dashni

2x
A dashni a dashni
Mi ke marr qka
ke dasht prej meje
Sdu me ni mo per ty
Se qdo fjal qe e
the Ti e theve

A ta mar shpirtin
Qa kem ba kur jem kan na dy
Zemra ma niti e ke prish
U kon faji yt
E tash jam larg ku jam tash
Hesht e mos em pyt

Krejt ty ti dhash
pse sjem bashk
arsyja je ti

2x
A dashni a dashni
Mi ke marr qka
ke dasht prej meje
Sdu me ni mo per ty
Se qdo fjal qe e
The ti e theve

Dashni si me ta fal
ti qka mke ba nuk ka rrugdalje
I prishe krejt ti ma mir shko
Ti kerkon falje
Si me ta fal ti qka mke ba
Nuk ka rrugdalje
I prishe krejt ti ma mir shko

2x
A dashni a dashni
Mi ke marr qka
ke dasht prej meje
Sdu me ni mo per ty
Se qdo fjal qe e
The ti e theve

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Eugena Aliu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet