Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eurovision

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
BIOGRAFIA: Eurovision është një festival muzikor shumë e njohur. Festivali Evropian i Këngës, shkurt i njohur si "Eurovizioni" është një konkurrim ndërkombëtar muzikor evropian, i cili zhvillohet çdo vit, që nga viti 1956. Në këtë eveniment marrin pjesë kryesisht vendet anëtare të Bashkimit Evropian të Radio-Televizioneve (EBU), së cilës i përkasin edhe disa vende aziatike dhe afrikane si Izraeli, Turqia dhe Maroku. Për këtë qëllim çdo shtet pjesëmarrës ka të drejtën të prezantojë një këngë në këtë festival mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Eurovision Song Contest, Festivali Evropian, Eurovizioni

Komente 0