Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  107
  • Vendlindja:
  • Kruje 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Eva Kacanja është një shkrimtare. Eva Esat Kacanja kreu studimet e mesme ne gjimnazin e "Skenderbeu"ne Kruje. Qysh heret nisi te botoje ne periodike te ndryshwm nga ato lokalokale e deri tek gazeta "Drita".Ne maj 1990 ne olimpiaden e pare kombetare te letersise ajo vleresohet me vendin e pare.Nga ketu merr dhe bursen per te nisur studimet e larta prane UT Dega "Gjuhe -Letersi" DukNe 1994 mbaron Fakultetin dhe emerohet mesuese e gjuhes dhe lwtersise ne gjimnazin e Krujes.Ne vitin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Albana Subashi

Lindita Prenga

Ganimete Jashari

Valentina Llapri

Amijet Vinca

Ilire Zajmi

Sibel Halimi

Silvia Hametaj

Mersina Makollari

Flogerta Krypi

Tags: Eva Kacanja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet