Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evans Rama - Flakë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Nata po më pret, në rrugën tënde ndalova,
Nata po më ndjek, hapat e tu unë besova,
por te kishe zgjedhur shpejt, te kishe zgjedh atë,
Për t’mos u kthyer më,për t’mos u kthyer më.

Fati po bërtet hej, pse pak më shumë u vonova,
fati po më djeg, zemrën un nuk ta lexova,
por mëngjeset kthehen shpejt pendimin do ta gjesh,
e zemra jo nuk vlen më, se digjem për ty.

Hej Flak natës unë do ti hedh,
flak rrugës që nuk të sjell,
flak zemrës që nuk të përket dhe veten do gjesh
Hej Flak natës unë do ti hedh,
flak rrugës që nuk të sjell,
s’të sjell tek unë, jo jo nuk të pret pafund.

Fati po bërtet hej, pse pak më shumë u vonova,
fati po më djeg, zemrën un nuk ta lexova,
por mëngjeset kthehen shpejt pendimin do ta gjesh,
e zemra jo nuk vlen më, se digjem ty.


Hej Flak natës unë do ti hedh,
flak rrugës që nuk të sjell,
flak zemrës që nuk të përket dhe veten do gjesh
Hej Flak natës unë do ti hedh,
flak rrugës që nuk të sjell,
s’të sjell tek unë, jo jo nuk të pret pafund.

Nata mbaron, e s’do jem un
do mbetem një hije në hapesirën pafund,
Mbetesh në jetë, mbetesh në rrugë,
Do mbetesh ti vetëm pa askënd që të puth.


Evans Rama - Flakë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flakë".
3. Video është e këngës "Flakë", por nuk këndohet nga Evans Rama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Evans Rama:


Komente 0