Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evans Rama - Gjurmët Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ja tek jam me gotë ndër gishta ...
me njerëz të panjohur,
do jepja çdo gjë të isha,
dhe një herë si më doje ti.

Sot ti e shikon nuk jam më,
ai djall mashkull që besoje ti,
por ti e di që koha kalon,
e nuk të sjell më ty.

Dhe sot askush nuk flet dot më,
përhumbet mbi tymin e mijëra fjalëve.

REF.:
Gjurmët e tua sot e dje ...
qëndron e buzëqesh,
flokët e zi i gjej të verdhë
ale hi ale hi hey ...
Një udhëtim sërish e gjej,
I shurdhër buzëqesh,
ulur nga larg të përkedhel
ale hi ale hi hey ...

Gjurma jote ..
më largoi nga vetja ime,
fjalët e shumta ...
më bën të humbja pafund kujtime.

REF.:
Gjurmët e tua sot e dje ...
qëndron e buzëqesh,
flokët e zi i gjej të verdhë
ale hi ale hi hey ...
Një udhëtim sërish e gjej,
I shurdhër buzëqesh,
ulur nga larg të përkedhel
ale hi ale hi hey ...


Evans Rama - Gjurmët
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjurmët".
3. Video është e këngës "Gjurmët", por nuk këndohet nga Evans Rama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Evans Rama:


Komente 0