Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Evi Reçi
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Prill 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  43
Këndon kryesisht: pop

Evi Reçi është këngëtare e njohur. E lindur në Durrës, por asnjëherë nuk ka jetuar në Shqipëri. Kur ka pasur vetëm dy vjet ajo me prindërit udhëton drejt Greqisë duke jetuar një kohë në Athinë. Më vonë udhëton drejt Italisë për të mbaruar studimet në Firence. Ndonëse jeton prej kohësh në Firence, Evi Reci nuk i ka munguar skenës së festivaleve shqiptare.

Në Nëntor 2007, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Zjarr I Harruar".

Në Nëntor 2008, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Enderr E Etur".

Në Nëntor 2009, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Jeton Tek Ti".

Më datë 29 Dhjetor 2010, Evi Reçi publikon videoklipin "Dhe Jemi Te Dy". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Evi Reçi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 19 Dhjetor 2011, Evi Reçi publikon videoklipin "Whatever Dream".

Në Prill 2015, Evi Reçi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 me këngën "Zhdukem Ngadale".

Më datë 24 Mars 2014, Evi Reçi publikon videoklipin "Si Limonade". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Nëntor 2016, Evi Reçi publikon videoklipin "In My Room".

Në Tetor 2017, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Dorezohu".

Më datë 10 Mars 2019, Evi Reçi publikon videoklipin "Si Margjelo", në bashkëpunim me Shantel. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Sergio HD.

Më datë 12 Tetor 2019, Evi Reçi publikon videoklipin "Kur Unë Një Gjë E Du". Muzika e këngës u punua nga Olsa Toqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Evi Reçi »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet