Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Evzi Kaja (Xiu)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Evzi Kaja
 • Vendlindja:
 • Dibër E Madhe 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Evzi Kaja (Xiu) është një këngëtar i njohur. Evzi Kaja njihet me pseudonimin "Xiu". Me muzikën ka nisur që në moshën 9 Vjecare, pa ndihmën profesjonale. Filloi duke tingëlluar,në telat e qiftelisë, deri në Vitin 1994 vazhdimisht luante me qifteli,me të cilën dhe mori pjesë në festivalin SHARRI KËNDON TETOVË 1994. Karieren e tij e filloi duke u futur me çdo orkestër, dhe duke u ngjitur gjithnjë krenar për talentet që posedonte. Që nga fundi i vitit 1994 startoi në orkestrin E SH.K.A LIMAN...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareFoleja E Dashurise (2015)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ylber Idrizi

Ergin Brahimi

Marlen Qelia

Astrit Bejta

Acidi

Samir Aliu

Julian Lekocaj

Admir Prekaj

Valon Rama

Hysen Smajli


Tags: Evzi Kaja, Xiu

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet