TEKSTESHQIP

Ex Wolf
Per Ty
Lyrics
(Feat. Boon-x)

* Ex-WoLF *

Tlutem mos harro,kur tjesh ngjum me endrro
ne ket jet me kujto
pran tjetrit ti mos shko
ne driten e henes syt e mi tash lotojn
shpirti dhe zemra zbashku per ty vajtojn
i shikoj yjet lart ,Vetem per ty mendoj
e pyes vetveten se si pa ty tjetoj
me buzqeshjen tende ende dua tperqafoj
ata syt e zjarrt ende dua ti shikoj
a thu do tjem pran teje
flokt e tua ti perkdheli
te tregoj se sa te du drejtuar kah qielli
te qendrosh ne kraht e mia,drejtuar kah dielli
YeeaaHH...Drejtuar nga diellii..

* Ex-WoLF *

Reffreni... .Ne enderr te shikoj
ne enderr te kerkoj
Je thell n`zemren time
nuk mund te harroj
je nkujtimet tmia
un per ty jetoj
n gjdo moment dhe frymarrje
veq per ty mendoj (2)

* Boon-X *

Ndjenjat per tyy veq po shtohen..
e un i mjeri sdi qysh t`largohem..
me lot n`sy e shkruaj ket leter..
se te dua per jet si asnjo tjeter..
e dii qe s`beson..po sdi qysh met tregu
ne thellsin e zemres tem..emri yt osht shkruu..
un n`zemer t`kom..shum koh kaloj..
mos harroo se prej zemres kur nuk t`largoj..
cdo nat t`Kerkoj..n`onder m`paraftyrohesh
ti gjithmon je n`zemren tem jo kur s`dot largohesh
per ty un jetoj..pse oj zemer sme beson
je n`thellsin e zemres tem..shpirti po t`kerkon..

Reffreni... .Ne enderr te shikoj
ne enderr te kerkoj
je thell nzemren time
nuk mund te harroj
je nkujtimet tmia
un per ty jetoj
n gjdo moment dhe frymarrje
veq per ty mendoj(2)

Ex-WoLF::

per ty jeten e jetoj
prap ne ket nat te kerkoj
prap rrugen e vazhdoj
se vetem ty te dashuroj
vetem per ty un mendoj
jo kur n`jet sdot trathtoj
un gjithmon do tdashuroj
jo kurr prej zemres zdo tlargoj

Bonn-X::

Je yll qe shendrit je hen qe ben drit
je gjithqka per mu qe pa ty smuj sen me arrit
gjithmon do t`dashuroj..jo prej zemre sdot largoj
un gjith per ty do t`luftoj..jo nuk mund te harroj..

Reffreni... .Ne enderr te shikoj
ne enderr te kerkoj
je thell nzemren time
nuk mund te harroj
je nkujtimet tmia
un per ty jetoj
n gjdo moment dhe frymarrje
veq per ty mendoj(2)

DËRGOI: