Më mbaj mend (për 1 muaj)

Explicit

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Emri i Vërtetë:
  • Edin Hoxha
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
BIOGRAFIA: Explicit është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Edin Hoxha me rep&hiphop ka nis mu marr qysh para 3 vjetësh ku ka inqizuar disa demo me grupin The Intro Crew(T.I.C).Gjithashtu është tekstshkrues i teksteve të stileve të ndryshme nga zhanri i Rep/HipHopit.Njifet në rep-muzik si EXPLICIT. Këngët e deritashme profesionale të tij, pa i përfshirë demot,janë këngët mjaft të dëgjume: "Rruga vdekjes","Harroje drogën,"Anonimet"..Priten më shumë të reja dhe risi nga Expliciti dhe partnert e tij.Për ma s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rascom

Mr.Trimi

Overlord

Anestezioni

Liberian Selimi

Merytoni

Kauzza

Sacrifice

Ex King

Anonimos

Tags: Explicit, Edin Hoxha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet