Ezo Menic
Ezo Menic
Ezo Menic
  • Emri i vërtetë:
  • Egzona Meniqi
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Janar 1993
  • Horoskopi:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ezo Menic është këngëtare e njohur. Egzona Meniqi (e lindur më 6 janar 1993), e njohur edhe me emrin e saj artistik Ezo Menic, bëri bujë në vitin 2018 me këngën “Telefoni” në bashkëpunim me kompozitorin Naim Krasniqi. Ajo njihet sot jashtë trojeve shqiptare, ku ajo është shumë e kërkuar në dasma dhe ahengje familjare. Ajo tashmë ka shumë këngë, bashkëpunime dhe këngë të përpunuara. Vjen nga Vushtrria tashmë muzika shqiptare u pasurua me një tjetër talent. Kënga që ka bërë shumë bujë së fundmi dhe është dëgjuar jashtë zakonisht është shumë “Gabimisht”, kjo këngë i vuri në pah zërin e saj.

Më datë 25 Shkurt 2018, Ezo Menic publikon videoklipin "M'ka Mar Malli". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 18 Qershor 2018, Ezo Menic publikon videoklipin "Dashni Si Ti".

Më datë 10 Korrik 2019, Ezo Menic publikon videoklipin "Amore".

Më datë 7 Mars 2020, Ezo Menic publikon videoklipin "Godit".

Më datë 15 Gusht 2020, Ezo Menic publikon videoklipin "Ajka E Dashnis". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sardi Mneri.

Më datë 1 Tetor 2021, Ezo Menic publikon videoklipin "Marak". Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 6 Mars 2022, Ezo Menic publikon videoklipin "Rrisku I Gurbetqarit".

Më datë 4 Qershor 2022, Ezo Menic publikon videoklipin "Nuk Është Lehtë". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 7 Janar 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "Ditlindja E Fundit". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga AMIA Studio, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 19 Janar 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "A Bon Me Lon". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Perparim Qaili, ndërsa tekstin e shkroi Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 8 Mars 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "Ditëlindja Pa Nënën". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Besnik Qaka, ndërsa tekstin e shkroi Arben Beha.

Më datë 29 Qershor 2023, Butrint Rashiti publikon videoklipin "Dasëm Bajna", në bashkëpunim me Ezo Menic & Koki Surle. Muzika e këngës u punua nga vetë Butrint Rashiti, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 8 Korrik 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "Plas". Teksti i këngës u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Produksioni audio u realizua nga Artan Mezini (Arti Rec).

Më datë 1 Tetor 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "Fajet". Kënga u orkestrua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 24 Tetor 2023, Ezo Menic publikon videoklipin "Dashnia E Re". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 28 Janar 2024, Ezo Menic publikon videoklipin "Me Lot". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 28 Shkurt 2024, Ezo Menic publikon videoklipin "Ik Prej Meje". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fitim Elezi. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 19