Ezo Menic
Ezo Menic
Ezo Menic
  • Emri i Vërtetë:
  • Egzona Meniqi:
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Janar 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ezo Menic është këngëtare e njohur. Egzona Meniqi (e lindur më 6 janar 1993), e njohur edhe me emrin e saj artistik Ezo Menic, bëri bujë në vitin 2018 me këngën “Telefoni” në bashkëpunim me kompozitorin Naim Krasniqi. Ajo njihet sot jashtë trojeve shqiptare, ku ajo është shumë e kërkuar në dasma dhe ahengje familjare. Ajo tashmë ka shumë këngë, bashkëpunime dhe këngë të përpunuara. Vjen nga Vushtrria tashmë muzika shqiptare u pasurua me një tjetër talent. Kënga që ka bërë shumë bujë së fundmi dhe është dëgjuar jashtë zakonisht është shumë “Gabimisht”, kjo këngë i vuri në pah zërin e saj.

Më datë 25 Shkurt 2018, Ezo Menic publikon videoklipin "M'ka Mar Malli". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 18 Qershor 2018, Ezo Menic publikon videoklipin "Dashni Si Ti".

Më datë 10 Korrik 2019, Ezo Menic publikon videoklipin "Amore".

Më datë 7 Mars 2020, Ezo Menic publikon videoklipin "Godit".

Më datë 15 Gusht 2020, Ezo Menic publikon videoklipin "Ajka E Dashnis". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sardi Mneri.

Më datë 1 Tetor 2021, Ezo Menic publikon videoklipin "Marak". Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 6 Mars 2022, Ezo Menic publikon videoklipin "Rrisku I Gurbetqarit".

Më datë 4 Qershor 2022, Ezo Menic publikon videoklipin "Nuk Është Lehtë". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 13