Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Delphi 
BIOGRAFIA: Ezop është një shkrimtar i huaj. Ezop (Aesop) ishte një fabulist grek dhe tregues i tregimeve të kredituara me një numër të fabulave të njohura kolektivisht si Fables e Aesop. Megjithëse ekzistenca e tij mbetet e paqartë dhe asnjë shkrim i tij nuk mbijeton, tregime të shumta që i janë besuar atij janë mbledhur përgjatë shekujve dhe në shumë gjuhë në një traditë tregimi që vazhdon edhe sot. Shumë nga tregimet karakterizohen nga kafshët dhe objektet e pajetë që flasin, zgjidhin pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Ilias Foukis

Mark Strand

Sergej Esenin

Gérard de Nerval

Luke Morgan

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Oktavio Paz

Alain Borne

Sharl Bodeler


Tags: Ezop, Aesop, Ezopi, Isope, Esop, Esope

Krijo Një Kartolinë