Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Emri i Vërtetë:
  • Fatmir Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: F-Kay është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Fatmir Krasniqi aka F-Kay shprëngulet ne Suedi ne vitin 1992 kur ai ka qene 11 vjec. F-Kay jeton ne Hasselhölm 90 km ngat Mälmös. Hobi i F-Kay ishte me shkruajt teskte. Ne vitin 1997 F-Kay vendos për te filluar repin e në të njëjtin vit ai regjistroi këngën e tij të parë në anglisht. Si koha shkoi F-Kay mori për të futur Bleron dhe vellain e Bleros Burimin, dhe filloi një grup i quajtur 'Emigria'. Ata morën për të futur Damir Jahic "Çekiç": in e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Mr.Safet

Milot Hasangjekaj

Izi

Monny

Don Pizhi

Presioni

Big Wolf

Real 1

Prince Double H

Memli Krasniqi


Tags: F-Kay, F-K, F-Key, F Kay, F Key, Fatmir Krasniqi

Krijo Një Kartolinë