Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Fadil Kraja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 89 Vjeç
BIOGRAFIA: Fadil Kraja është një autor këngësh i njohur. Fadil Kraja përfundoi studimet e larta në Universitetin e Tiranës në Fakultetin e Filologjisë. Për shumë vite punoi si mësues i letërsisë në shkolla të mesme dhe më vonë pedagog i letërsisë së huaja në Fakultetin e Gjuhë-Letërsisë të Universitetit "Luigj Gurakuqi" - Shkodër. Nga viti 1972 gjer më 1992, shkrimtar në profesion të lirë duke vazhduar si pedagog i jashtëm në fakultet dhe njëkohësisht Kryetar i Degës së Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Arti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Gazmend Mullahi

Aurid Gjini

De Vox

Mark Kaftalli

Gent Demaliaj

Alfons Balliçi

Enver Shëngjergji

Edmond Veizaj

Abdulla Grimci

Zef Coba

Tags: Fadil Kraja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet