A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fahrush Azemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Fahrush Azemi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në Qershor 2002, Fahrush Azemi merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Bardhoshk E Bardh". Më datë 18 Korrik 2010, Fahrush Azemi & Modul publikojnë videoklipin "Popullore". Më datë 27 Nëntor 2010, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Vajzat E Prishtines". Më datë 15 Korrik 2011, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Qunat E Mahalles". Me këtë këngë, Fahrush Azemi merr pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011. Në Maj 2012, Fahrush Azemi mer...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash (Live)

Dea


» Dërgo Një Këngë »

Bardhoshk E Bardh
Nuse Me Fustan Te Bardhe
Plak Topall Dhe Ashik
Edhe Sot Kendoj
Pse Më Le
S'je Si Tjetra
Te Kam Ne Zemer Kosove
Uje Te Jap, Uje S'te Jap
Ti Dhe Une
Popullore


Artistë Të Ngjashëm:

Adnan Daci

Gjovani Gjonaj

Shkelzen Shpenadija

Xhevair Akulli

Bajram Asllani

Besnik Shateli

Markelian Kapedani

Bekim Kastrati

Enigma

Arjan Korkaj


Tags: Fahrush Azemi, Fahrushi

Krijo Një Kartolinë




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019