Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fahrush Azemi - Çifti I Ri Sot Po Martohet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Çifti I Ri Sot Po Martohet" kënduar nga Fahrush Azemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Qift i ri sot po martohet jet e mot te trashegohet
Kshtu u pritshim n'henga tjera per gezim e dasma tjera

Ke oborri i shtepise dasma paska nis
Te kenojm e te vallzojm djalin po martojm
Nuse me fustan te bardh mir se vje me kam te mbar
Qenke bukuri e rall sikur han n'hern e par

Qift i ri sot po martohet jet e mot e trashegohet
Kshtu u pritshim n'henga tjera per gezim e dasma tjera
Nuse paqsh kamn e mar lum per djalin qe m'ke mar

Mama dhandrin me kymet djali si ky ske me gjet
Kur t'del dhandri ne mexhlis me i vu flaken shamis
Tiku koha e beqaris sot u bane i pari shpis

Qift i ri sot po martohet jet e mot te trashegohet
Kshtu u pritshim n'henga tjera per gezim e dasma tjera

Publikimi: 06/12/2017Më Shumë Këngë Nga Fahrush Azemi:


Komente mbi këtë këngëFahrush Azemi - Çifti I Ri Sot Po Martohet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çifti I Ri Sot Po Martohet".
3. Video është e këngës "Çifti I Ri Sot Po Martohet", por nuk këndohet nga Fahrush Azemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.