Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faik Rama - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Un i mjeri rri n'gurbet, jam i vetem skam kerkan...
Pa familjen, pa shoqnin...
Me merre malli per shtepin...

Ohh bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti i qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku jam lind...
Ohh bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti i qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku jam lind...

Or bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...
Or bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...

Dit e nat un rri pa gjum, per familje tuj mendu...

Kur vjen dita n'shpi me shku? se n'gurbet s'muj me jetu...

Ohh bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...
Ohh bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...

Or bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...
Or bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...

M'shkoj rinia ndhe te zi, s'mundem vetem te ri...

Jam i llodhur, i merzitur per familjen, per vendlindje

Ohh bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...
Ohh bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...

Or bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...
Or bylbyl qe fluturon, t'fala nënes ti mi qon,
pershendete gjith shoqnin, dhe vendin tim ku kam lind...


Ky tekst u dërgua nga GREJKOC


Nuk kemi video për këtë këngë.


Faik Rama
Publikimi: 05/02/2011


Faik Rama - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Faik Rama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Faik Rama:


Komente 0