Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faruk Tasholli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Gadime Të Rrafshit Të Kosovës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
BIOGRAFIA: Faruk Tasholli është një autor këngësh i njohur. Faruk Tasholli lindi në Gadime të Rrafshit të Kosovës dhe kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa të mesmen në Ferizaj. Fakultetin Filologjik, Degën e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe e përfundoi në Prishtinë, ku ndoqi edhe studimet pasuniversitare. Krahas studimeve, që nga viti 1980 ishte gazetar dhe për disa vite me radhë redaktor i rubrikës së kulturës në gazetën e studentëve "Bota e re" të Prishtinës. Nga viti 1988 kaloi në Redaksinë e Program...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Faruk Tasholli

Komente 0