Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatbardha Disho

Fatbardha Disho
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
Këndon kryesisht: e lehtë

Fatbardha Disho është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1970, Fatbardha Hoxha merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Novele Trimerie".

Në Dhjetor 1970, Fatbardha Hoxha merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Orkestra E Uzines".

Në Dhjetor 1976, Gjergj Suljoti & Fatbardha Hoxha marrin pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Përherë Me Këngë".

Në Dhjetor 1977, Fatbardha Disho merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "I Duam Kenget Tona".

Në Dhjetor 1981, Fatbardha Disho merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Një Letër".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0