Fatbardha Disho
Fatbardha Disho
Fatbardha Disho
  • Vendlindja:
  • Korçë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Fatbardha Disho është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1970, Fatbardha Hoxha merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Novele Trimerie".

Në Dhjetor 1970, Fatbardha Hoxha merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Orkestra E Uzines".

Në Dhjetor 1976, Gjergj Suljoti & Fatbardha Hoxha marrin pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Përherë Me Këngë".

Në Dhjetor 1977, Fatbardha Disho merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "I Duam Kenget Tona".

Në Dhjetor 1981, Fatbardha Disho merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Një Letër".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0