Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Fatjeta Barbullushi - Ta Dish
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ta Dish".
3. Video është e këngës "Ta Dish", por nuk këndohet nga Fatjeta Barbullushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatjeta Barbullushi - Ta Dish  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

08/10/2009

2009-10-08T17:00:27+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ta Dish" kënduar nga Fatjeta Barbullushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Robert Aliaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mëndja ime është e çthurur, çudira fantazon,
Ka shume tym ne mendjen time
Dua te zhdukem sa nuk është vonë,
Unë ëndërroj nje anije në një pellg,
nje pellg me ujë pak,
Por unë jam vetëm një reflektim i mëndjes sime JO ju s'me beni dot zap.
Mua të përdalë më quanin në universitet,
Tronditeshin nga magjia ime, se prangat i zgjidhja vetë,
Une betejë nuk kisha shpallur,
kundër kujt të luftoja?,
Une luftoja kundër vetes sime,
Kundër tyre nuk mund të fitoja.
Ndaj tyre s’mund të fitoja.
Qëndro si përbindësh baba më the
Pa ditur çfare ne jete do kaloja
Te tille me rrite, ashtu me le
Ndaj tyre jo, prape nuk fitova.
Lamtumirën dua tu lë,
Sa me larg une desha të shkoja,
Ne çmenduri mos te përfundoj,
Ndaj tyre jo, prap nuk fitova.
Lamtumirën dua tu lë,
Sa me larg une desha të shkoja,
Ne çmenduri mos te përfundoj,
Kundër tyre nuk mund të fitoja..........Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë