Fatjona Kuçi
Fatjona Kuçi
Fatjona Kuçi
  • Vendlindja:
  • Deçan Kosovë
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Shtator 2001
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Fatjona Kuçi është këngëtare e njohur. Fatjona nuk do të ndalet me muzikë asnjëherë dhe do të sjellë shum këngë për fansat e saj të cilët e duan shumë. Fatjona Kuçi perndryshe e njohur si Jona, si shumica e artisteve tone, fillet e saj kane qene ne shkolle, ne festivale te ndryshme ku talenti i saj flet shume nder vite. Jona ka cekur ne shume intervista por edhe me punen e saj te pa ndalshme qe nuk do te ndalet asnjehere dhe ne natyrisht qe shpresojme te arrije majat qe ajo deshiron. Sa i perket karrieres se saj si e re, Jona ka nje karakteristike sa i perket moshatareve te saj! Ajo qysh ne fillimet e karrieres se saj filloi te kendonte me mosha me te vjetra si ajo, dhe kjo gje e ka bere ate te ndihet me e rritur normalisht ne mesin e shume kengetareve me emer te estrades sone, si: Meda, Sabri Fejzullahu, Dhurata Dora, Vjollca Haxhiu, Lori e shume te tjere, ku edhe shumica prej tyre e kane perkrahur duke i shperndare videot dhe kenget e saj ( coverat qe ajo i ka bere dhe i ben per argetimin e shum fansave te saj). Shpresojme qe ky sukses i saj do te vazhdoje dhe ketu jan disa nga evenimentet ku Jona si e vogel ka marre pjese ne to.

Më datë 2 Dhjetor 2014, Fatjona sjell këngën e saj të parë me titull "A pom njeh" e cila është shfaqur në ZicoTv. Kjo kēngë u mirëprit shumë mirë nga koleget dhe publiku. Fatjona me kêtë këngë mori pjesë në koncertin e zhvilluar për bashkëatdhetarët në Deçan. Gjithashtu edhe këtu u pëlqye nga publiku nga të cilët mori lëvdata te panumërueshme.

Në Prill 2015, Fatjona Kuçi merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Kemi Një Dashuri", ku rremben cmimin BEST NEW ARTIST 2015.

Nje vit pas, Jona merr pjesë edhe në edicionin e 10 te Celësit Muzikor me këngën "Teket E Mija" ku rremben cmimin E TELEVIZIONIT ZICOTV!

Në Prill 2016, Jona merr pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "Teket E Mija".

Më datë 10 Qershor 2017, Jona publikon videoklipin "Ndale". Ashtu siç eshte edhe emri i saj artistik, Jona erdhi furishëm me nje melodi te kendeshme dhe me nje tekst te bukur, duke u pritur shum bukur nga publiku.

Viti 2019 ishte i suksesshem per te, sepse Jona perfundoi shkollen e mesme dhe normalisht qe tani si e rritur angazhimet e shumta e presin ku edhe ka filluar te kendoje ne darsma te ndryshme dhe mbremje bashk me grupe te ndryshme muzikore.

Ne vitin 2020, Jona filloi vitin me "kembe te mbare", sepse lansoi nje Potpuri me Grupin Pishat, te njohur me kete emer kengetaret e mirenjohur Veton Mushkolaj dhe Bujar Osaj, Gjithashtu edhe me nje kengetare nga Drenasi Arjeta Vllasa, ku kjo potpuri u pelqye tej mase nga perkrahesit e kengetareve. Sezona 2020 po afrohet dhe Jonen e kemi pare ne rrjete sociale dhe eshte e qarte se ajo po punon shume dhe ne me padur presim gjera te reja nga ajo ne vitin 2020.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 7