Fatlume Popovci
Fatlume Popovci
Fatlume Popovci
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Qershor 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Fatlume Popovci është këngëtare e njohur. Emri i këngëtares Fatlume Popovci, nuk është i panjohur për adhuruesit e muzikës sonë popullore. Ajo erdhi në skenën e muzikës me një zë e stil të veçantë, të pëlqyer nga të gjithë ata që e duan këngën, muzikën. Fatlume Popovci llogaritet njëra nga këngëtaret më të preferuara dhe të kërkuara nëpër dasma tona, sepse ajo di të krijojë e të kallë atmosferë, por edhe të dhurojë imazh të ri të gazmendeve, me reportoarin e saj të gjerë të këngëve, nga ato qytetare,popullore e deri te baladat. Për këtë dëshmojnë edhe ftesat e shumta që i bëhen, duke e rezervuar e zënë rend edhe me një vit përpara.

Në Dhjetor 2012, Fatlume Popovci merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "Ti S'me Takon Mua".

Në vitin 2013, Fatlume Popovci publikon albumin "Live".

Më datë 10 Shtator 2014, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Pse Se Ben O Zot". Teksti u shkrua nga Vigan Sulejmani. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 29 Qershor 2015, Lume Popovci publikon videoklipin "Kush Je".

Më datë 16 Maj 2016, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Kenga E Ushtarit".

Më datë 19 Maj 2016, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Kur Kujtoj Dit E Korrikut".

Më datë 26 Qershor 2016, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Dy Her Mke Vra". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 21 Nëntor 2016, Lume Popovci publikon videoklipin "Sa Mire, Sa Keq".

Më datë 9 Dhjetor 2016, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Fjalet E Nje Burri".

Në vitin 2016, Fatlume Popovci publikon albumin "Live 2016".

Më datë 6 Mars 2017, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Ku Je Sonte".

Më datë 12 Korrik 2017, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Ti Dashnis Nuk Ja Din Vleren", në bashkëpunim me Meli.

Më datë 17 Korrik 2017, Lume Popovci publikon videoklipin "Ome Lale #13", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga Rati, 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Maringlen Boja.

Më datë 9 Nëntor 2017, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Si Ndjehesh Pa Mu". Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Chipsi.

Më datë 29 Dhjetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Princess Palace 2", në bashkëpunim me Fatlume Popovci. Muzika e këngës u punua nga Shpetim Franca.

Më datë 8 Prill 2018, Blero publikon videoklipin "Plaga Ime", në bashkëpunim me Fatlume Popovci. Teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Më datë 16 Mars 2019, Stine publikon videoklipin "Money", në bashkëpunim me Fatlume Popovcin. Muzika e këngës u punua nga Jurgen Shira, ndërsa teksti u shkrua nga Stine. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 1 Korrik 2019, Fatlume Popovci publikon videoklipin "S'ta Fal". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka.

Më datë 31 Gusht 2019, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Shpirti". Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 8 Prill 2020, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Pa Mu". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 19 Janar 2022, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Na Ka Nda Nje Oqean". Orkestrimi i këngës u punua nga Arti Rec. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 6 Korrik 2022, Fatlume Popovci publikon videoklipin "Betohu", në bashkëpunim me Ervin Gonxhin. Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Ervin Gonxhi, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Krenar Seiti & Fatlume Popovci.

Më datë 5 Tetor 2022, Fatlume Popovci publikon videoklipin "S'ke Dasht". Teksti i këngës u shkrua nga Aida Baraku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Armend Rexhepagiqi & Fatjon Miftari.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2